Pominięcie zielonych tabletek antykoncepcyjnych Daylette dwa razy pod rząd

Witam. Od września biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette. W grudniu pominęłam 4 zielone tabletki, aby nie dostać plamienia między opakowaniami. Niestety okazało się, że w tym miesiącu, w czasie, kiedy przypada mi krwawienie, mam ważny wyjazd - moje pytanie brzmi, czy mogę pominąć zielone tabletki drugi raz pod rząd? Proszę o odpowiedź jak najszybciej, gdyż jest to bardzo ważna sprawa!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można tak postąpić. Proszę jednak nie nadużywać takiego zachowania.