Pominięta tabletka godzinę przed stosunkiem

Witam! mam bardzo ważne pytanie ostatnio zapomniałam 15 tabletki a współżyłam godzine przed zapomniana tabletka i jej nie wzięłam później nie wzięłam 19 tabletki ale już nie współżyłam .. czy jest mozliwosc ze mogę być w ciąży ? a dostałam miesiaczke przy ostatniej tabletce i zrobiłam normalna 7 dniowa przerwę.. bardzo proszę o odpowiedz

Elżbieta Rhone

Witam,
przede wszystkim należy zaznaczyć, że u każdej aktywnej seksualnie kobiety w wieku rozrodczym istnieje możliwość ciąży (nawet przy przyjmowaniu tabletek). Pominięcie jednej tabletki z opakowania nie zmniejsza skuteczności antykoncepcji, pominięcie dwóch już tak. Proszę też zwrócić uwagę, że plemniki w drogach rodnych kobiety żyją do 5-7 (wg różnych źródeł), więc jeśli doszło do jajeczkowania po pominięciu tabletki to teoretycznie mogło dojść do zapłodnienia. Szanse jednak są niewielkie. Polecam wykonanie testu ciążowego.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety jest taka szansa, choć nie zawsze musi dojść do odblokowania owulacji tak szybko.