Pomoc od byłego partnera a szanse na odbudowanie związku

Czy jest szansa żebyśmy byli znów parą?Remontuję kuchnię,sama bez byłego partnera nie dałabym rady.Malował mi ściany,wozi mnie do sklepów.Pożycza mi pieniądze,mam oddać z pitu w ratach.Obiecałem Ci pomóc,dotrzymam słowa.Wspiera mnie,dba o mnie jak dawniej.Ja się bardziej staram.Zostawał 4 razy na noc.Sam chciał zostać.Przytulał mnie, całował namiętnie i czule,kochaliśmy się.Wszystko wraca jak na początku znajomości.Kocham go,ale czy on mnie?Tęsknię za nim,chciałabym żeby wrócił do domu bardzo.

Czytając Pani słowa właściwie trudno wywnioskować dlaczego nie uznajecie Waszej aktualnej relacji za związek. Jak rozumiem Pani chciałaby powrotu partnera, jest Pani zadowolona z jego zaangażowania oraz okazywanej bliskości. Partner silnie angażuje się w Pani życie, więc domyślam się, że robi to dobrowolnie i chętnie. To, że wcześniej się rozstaliście wcale nie wyklucza powrotu i budowania dobrego związku. Nie wiem jakie były powody rozstania, a podejrzewam, że jest to bardzo istotne (Inne relacje partnerskie? Brak wzajemnego zrozumienia? Konflikty? Oddalenie się od siebie fizycznie lub emocjonalnie? Brak gotowości na stały związek lub macierzyństwo? Sprawy materialne, zawodowe lub rodzinne? ...). Jeżeli aktualnie oboje chcecie budować Wasz związek ponownie - warto spróbować. Jeżeli jednak któreś z Was lub oboje macie do tego mieszane uczucia - najlepiej byłoby skoncentrować się na tym, co jest w waszej relacji trudne i wspólnie lub z pomocą terapeuty szukać dalszych rozwiązań. Pozdrawiam

Witam, jedyne co potrafię poradzić - to szczerze porozmawiać z byłym partnerem o tym, jak on chciałby widzieć Państwa przyszłość. Nie znam historii Państwa związku, nie wiem, co było powodem rozstania, więc nie jestem w stanie niczego więcej podpowiedzieć. Pozdrawiam.

Ważne, żeby Pani zmiana była trwała. By zaczęli Państwo budować coś nowego, a nie wracali do tego, co było. Jest wiele par, którym udaje się (ciężką pracą) wypracować nowe zasady relacji i wrócić do siebie. Ostatecznie- z jakiegoś powodu zakochali się Państwo w sobie, a rozstali, bo coś było trudnego, nie działało. Jeśli zatem uda się zmienić to, co było trudne, nie działało, to jest szansa na to, że to co łączyło połączy na nowo.

pomoc bylego partnera moze wiazac sie z checia powrotu, ale niekoniecznie...moze to byc tez wyrownywanie i domykanie (zakonczenie). za malo danych, aby "wyrokowac"...dobrzeby bylo, gdyby Pani o tym wszystkim (co sie dzieje, jakie przezywa Pani uczucia, jakie mysli i potrzeby..itd) rozmawiala z bylym partnerem i sprawdzila, czy ma ochote rozmawiac o Was i podzielic sie jak to wyglada z jego strony, czy koncentruje sie na remoncie a wszystko inne jest przy okazji... pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza