Pomoc osobie leczącej się na schizofrenię

mój chłopak popada w pismo swiete leczy się na schizofrenie nie chce ze mna isc do kościoła co robic

Witam. Schizofrenia to duże wyzwanie dla samego chorego i jego bliskich. Ze względu na złożoność i indywidualne zróżnicowanie tego zagadnienia nie potrafię go omówić w tak krótkiej poradzie.Zachęcam do zapoznania się z książką: Bogdan de Barbarro, Krystyna Ostoja-Zawadzka, Andrzej Cechnicki, Możesz pomóc. Poradnik dla rodzin pacjentów chorych na schizofrenię i zaburzenia schizotypowe, WUJ, Kraków 2005. Jest to bardzo przystępnie napisany poradnik dla pacjentów chorujących na schizofrenię i ich rodzin. Można też skorzystać z psychoterapii par - która by miała Państwa uczyć jak żyć i radzić sobie z chorobą tak, aby nie niszczyła Państwa życia. Taka terapia ma duży sens jednak pod warunkiem, ze Pani chłopak przyjmuje leki i współpracuje z leczącym go psychiatrą. Na śląsku terapeutami rodzinnymi dobrze obeznanymi z problematyką schizofrenii są: Anna Kominek, Karolina Zalewska, Łukasz Kielemnik i Łukasz Majchrzak, którzy przyjmują w Ośrodku Terapii Rodzin i Par w Gliwicach. Pozdrawiam