Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Terapia dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o terapii dzieci autystycznych.

Psycholog
33 poziom zaufania

Oczywiście warto skorzystać w takiej sytuacji z pomocy psychologicznej, pod warunkiem, że osoba która ma problem ze strata się na to zgodzi. Żałoba po stracie może trwać jakiś czas, szczególne wskazania do pomocy psychologicznej są wtedy, gdy znacznie utrudnia funkcjonowanie lub gdy trwa zbyt długo.

0

Witam!

Jest to ogromnie trudny okres dla osoby. Oczywiście, że pomoc terapeuty może okazać się w tym wypadku nawet niezbędna. Wszystko zależy od stanu tej osoby (jak bardzo silnie przeżywa traumę). Proszę pamiętać, że okres żałoby może trwać przez jakiś czas i stopniowo odpuszczać.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu

0

Witam. Trzeba być blisko tej osoby, towarzyszyć jej, gdy będzie tego potrzebowała. Wykazać się umiejętnościami okazywania budującego współczucia i rozumienia jej straty. Zbyt wczesne odsyłanie do psychologa może być zrozumiane jako odepchnięcie od siebie. Pozdrawiam

Edukator psychologiczny, nauczyciel, socjolog i coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy