Pomoc po rozstaniu

Witam Rozumiem, że wielu ludzi na tej stronie ma problemy, jedni gorsze, a inni nie, ale każdy problem jest ważny. Ja mam, bo się zakochałam. Ktoś kogo kocham mnie zostawil Najpierw mówił jak to mnie kocha i wogóle, a w ciagu 4 dni stwierdził, że jednak nie. Mam dość. Nic mi się nie chce, ciągle płaczę nie chce jeść. A to już 4 miesiące od naszego rozstania. Bardzo chciałabym poczuć się tak jak kiedyś poprostu szcześliwa bo teraz taka nie jestem. Chciałabym by wrócił choć boję się, że znów będę przez niego cierpieć, ale bym wróciła jednak chciałbym poczuć sie tak, że jak go spotkam mieć satysfakcje, że już nic nie czuję i spotkać kogoś kogo będę kochać i bardziej niż jego prosze co mam zrobić i jak sobie pomóc.

ponad rok temu

Szanowna Pani
Opisuje Pani klasyczną sytuację, na którą narażona jest większość z nas. Jest to reakcja adaptacyjna, w stosunku do trudnej życiowo sytuacji, na jaką była Pani narażona. Taki stan ma cechy reakcji depresyjnej, jednakże nasilenie objawów wymaga oceny przez lekarza. Zazwyczaj reakcje smutku i przygnębienia, związane z utratą bliskiej osoby, ustępują szybciej – Pani opisuje taki stan od 4 miesięcy. Proszę udać się do lekarza psychiatry – w celu oceny objawów i podjęcia decyzji co do dalszego postępowania. Być może konieczne będzie krótkotrwałe leczenie przy użyciu leków przeciwdepresyjnych, to jednak musi zostać w gestii lekarza z którym Pani porozmawia.
Pozdrawiam serdecznie