Pomoc w interpretacji wyniku badania tarczycy

ECHOGENICZNOSC TARCZYCY PRAWIDLOWA ECHOSTRUKTURA ZATARTA W PRAWYM PLACIE W CZESCI SRODKOWEJ GUZ IZOECHOGENICZNY 8,2 X 6mm ZE ZWAPNIENIAMI WZORZEC UNACZYNIENIA OBWODOWY POZA TYM GUZY IZOECHOGENICZNE 9,1 x 7,1mm I 9.4mm BEZ CECH WZMOZONEGO UNACZYNIENIA. W CZESCI SRODKOWEJ LEWEGO PLATA OD STRONY GRZBIETOWEJ NIEREGULARNY OBSZAR IZOECHOGENICZNY 12,9x7.7mm WZORZEC UNACZYNIENIA MIESZANY. PATOLOGICZNYCH WIEZLOW CHLONNYCH NIE UWIDOCZNIONO bardzo prosze o odpowiedz co to oznacza

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obraz tarczycy sugeruje by wykonać biopsję opisywanej zmiany w miąższu. Pozwoli to na określenie typu tej zmiany.