Pomoc w zrozumieniu wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Po rezonansie magnetycznym w moim opisie pisze że nie ma wypadającego dysku i nie ma zwężenia kanału kręgowego oraz łagodne zmiany w facetuliðum .Jestem obecnie za granica i nie wiem co to oznacza czy to jest z łaciny

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania nie wskazuje na istnienie niebezpiecznych i wymagających leczenie zmian. Powiem szczerze, że pierwszy raz spotykam się ze stwierdzeniem facetuliðum użytym w opisie badania. Jedyne co przychodzi mi na myśl to powięź ( z łac. fascia ) ale nie jestem pewien co autor opisu miał na myśli.