Pomocy, jak bezpiecznie schudnąć?

Witam. Mam 15 lat. Ważę 77 kg i mam 172 cm wzrostu. Chciałabym się dowiedzieć jak mogę bezpiecznie schudnąć? Chciałabym mieć ładne szczupłe nogi, a tymczasem mam cellulit i i odstająca skórę. Pomocy! W czerwcu mamy bal trzecich klas gimnazjum, a ja się nie mieszczę przez moje grube nogi w wąską sukienkę.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 26.1.
Odpowiada to 97 centylowi, od którego rozpoznaje się otyłość.

Powinnaś podjąć następujące kroki:
1. udać się do lekarza i zbadać przyczynę problemu z masą ciała (dobrze byłoby wykonać także podstawowe badania krwi - od ich wyniku zależy rodzaj diety oraz badania stężenia hormonów m.in. tarczycy - przy niedoczynności obserwuje się nadmierne tycie)
2. wprowadzić zmiany w sposobie żywienia
3. zwiększyć aktywność fizyczną (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań)
4. zadbać o stan skóry (poprzez stosowanie specjalistycznych kosmetyków, masaże, ciepło-zimne natryski)
5. uregulować pory posiłków (optymalnie 5 posiłków, co ok. 3 godziny).

Informacje o tym, jak pozbyć się cellulitu, znajdziesz pod adresem:
http://abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-zlikwidowanie-cellulitu

POZDRAWIAM