Pomocy, jestem za gruba!

Hej, mam na imię Oliwia, mam 165 cm wzrostu, a waże 62 kg. Moim największym problemem są szerokie biodra, bardzo ;(( Noszę spodnie z rozmiarem 39/40. W mojej rodzinie występuje nadwaga: u babci, u mamy, u cioci. Boję się, że w przyszłości będę wyglądać jak one, czyli takie pulchne pulpety. Chciałam dodać, że jestem w klasie sportowej od 2 lat, mam 9 godzin wf. tygodniowo + 1 godzina basenu. Jem średnio 4-5 posiłków dzinnie, nie zawsze jadam śniadanie, obiad jem standardowy: 3-4 ziemniaki, surówka, no i jakiś kotlecik czy coś. Chciałam jeszcze dodać, że mam bardzo twarde łydki. Proszę o pomoc. Nie chcę słyszeć docinków ze strony innych. Mam tylko 12 lat.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 22,79. Odpowiada to linii 90 centyla, od którego rozpoznaje się nadwagę. Prawdopodobnie część kilogramów, to rozwinięta tkanka mięśniowa (pisałaś, iż uczęszczasz do klasy sportowej). Myślę, że wystarczy wystrzeganie się kalorycznej żywności.

To, co możesz zrobić, to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Pozdrawiam