Pomóżcie! Bóle podczas oddawania moczu

Witam.
Współżyje z chłopakiem mniej więcej od 0,5 miesiąca. Od dwóch dni mam bóle podczas oddawania moczu, nie są to zwykle bóle, ale mogę porównać to do jakby oddawania "wrzącego moczu " czy to jest tzw. syndrom miesiąca miodowego? Objaw ciąży?
A dzisiaj jeszcze zauważyłam brązową wydzielinę - z tego, co mi wiadomo to jest, to normalne podczas owulacji.
Z góry dziękuje za odp.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Współżyje z chłopakiem mniej więcej od 0,5 miesiąca. Od dwóch dni mam bóle podczas oddawania moczu, nie są to zwykle bóle, ale mogę porównać to do jakby oddawania "wrzącego moczu " czy to jest tzw. syndrom miesiąca miodowego? Objaw ciąży?
A dzisiaj jeszcze zauważyłam brązową wydzielinę - z tego, co mi wiadomo to jest, to normalne podczas owulacji.
Z góry dziękuje za odp.

Witam!
Najprawdopodobniej cierpi Pani na infekcję dróg moczowych. Rzeczywiście, często jest ona nazywana chorobą miesiąca miodowego, ponieważ pojawia się w okresie intensywnego współżycia płciowego. Opisywanych przez Panią objawów nie można natomiast przypisać ciąży. Plamienie z dróg rodnych, jeśli występuje ok. 14 dni przed miesiączką i trwa nie dłużej niż dwa dni, może być wywołane owulacją. Skąpe krwawienie pojawia się również przy nadżerce lub polipie szyjki macicy. W związku z objawami dyzurycznymi (bólem/dyskomfortem podczas oddawania moczu), proszę udać się do lekarza rodzinnego. Konieczne będzie badanie moczu, posiew i antybiotykoterapia.
Pozdrawiam!