Pomóżcie schudnąć!

Witam! Mam 14 lat i ważę 62 kg. Mój wzrost wynosi 166 cm. Chcę schudnąć około 10 kg w miesiąc. Zażywałam wiele tabletek odchudzających, ale to nic nie pomagało. Próbowałam też różnych diet, np. dietę kapuścianą oraz ryżową, ale to też nie dawało żadnej poprawy. Proszę, pomóżcie mi!!!
14 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 22,5. Na siatce centylowej oznacza to obszar między 75-90 centylem. Twoja masa ciała mieści się w normie.

Odradzam stosowanie tabletek odchudzających i głodówek. Tabletki wiążą się z dużymi nakładami finansowymi, a nie zastąpią diety i ćwiczeń. Głodówki wiążą się z ryzykiem zdrowotnym i wystąpieniem efektu jo-jo: http://portal.abczdrowie.pl/glodowka-czy-warto.

Zwiększ aktywność fizyczną, a z pewnością zrzucisz kilka kilogramów.

Pozdrawiam