Pompa insulinowa u dziecka - cd.

Witam. Chciałabym się odnieść do odpowiedzi na pytanie "Pompa insulinowa u dziecka". Jeżeli lekarz prowadzący (endokrynolog) nie zgodzi się na pompę dla dziecka, ponieważ jest za młode (3 latka), w jaki sposób można przekonać lekarza?

ponad rok temu

Witam ponownie!

Wytyczne Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego mówią, że decyzja o tym, która z form intensywnej insulinoterapii (metoda wielokrotnych wstrzyknięć insuliny czy pompa insulinowa) będzie lepsza w przypadku dziecka, powinna być podjęta wspólnie przez rodziców i prowadzącego dziecko lekarza. Eksperci uważają także, o czym już Pani pisałam, że pompa insulinowa jest korzystniejsza u najmłodszych dzieci ze względu na precyzję dawkowania insuliny oraz komfort życia dziecka.

Powinna Pani porozmawiać z diabetologiem - przedstawić mu swoje oczekiwania i wątpliwości oraz zapoznać się z jego argumentacją. Z pewnością wspólnie dojdziecie Państwo do konsensusu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.