Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pompa insulinowa u dziecka - cd.

Witam. Chciałabym się odnieść do odpowiedzi na pytanie "Pompa insulinowa u dziecka". Jeżeli lekarz prowadzący (endokrynolog) nie zgodzi się na pompę dla dziecka, ponieważ jest za młode (3 latka), w jaki sposób można przekonać lekarza?

ponad rok temu

Jak uniknąć powikłań cukrzycy?

Czy można uniknąć powikłań cukrzycy? Co robić, by choroba nie wywołała poważnych szkód w naszym organizmie? Obejrzyj film i dowiedz się, jak uniknąć powikłań cukrzycy.

Witam ponownie!

Wytyczne Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego mówią, że decyzja o tym, która z form intensywnej insulinoterapii (metoda wielokrotnych wstrzyknięć insuliny czy pompa insulinowa) będzie lepsza w przypadku dziecka, powinna być podjęta wspólnie przez rodziców i prowadzącego dziecko lekarza. Eksperci uważają także, o czym już Pani pisałam, że pompa insulinowa jest korzystniejsza u najmłodszych dzieci ze względu na precyzję dawkowania insuliny oraz komfort życia dziecka.

Powinna Pani porozmawiać z diabetologiem - przedstawić mu swoje oczekiwania i wątpliwości oraz zapoznać się z jego argumentacją. Z pewnością wspólnie dojdziecie Państwo do konsensusu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Lekarz w Pododdziale chorób wewnętrznych w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy