Pomyłka w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych a przerywany stosunek

Witam serdecznie zapomnialam dwuch pierwszych tabletek w pierwszym tygodniu i wzielam na trzeci dzien po 7 dniowej przerwie czyli 23.4 a 26.4 uprawialm seks po zazytych 4 tabletkach byl stosunek przerywany boje sie okropnie ciazy pomozcie mi prosze jakie istnieje ryzyko ciazy

Witam serdecznie. Przedłużenie okresu przerwy z pewnością zmniejszyło ochronę antykoncepcyjną. Ryzyko ciąży jest duże.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji szansa na ciążę jest dość duża. Prawdopodobnie doszło do zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej.