Pomyłka w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych i wydłużenie przerwy

Dzień dobry. Od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne, a teraz mam problem. Mianowicie wzięłam tabletkę dzień wcześniej. Zamiast w piątek, wzięłam we czwartek. Wiem, że powinnam zacząć kolejny blister od tabletki już we czwartek, ale czy mogłabym zrobić 8-dniową przerwę zamiast 7-dniowej? Ze względu na przyzwyczajenie wolałabym nie zmieniać dni cyklu. Czy 8-dniowa przerwa nie wpłynie na kolejny cykl? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można wydłużać przerwy pomiędzy opakowaniami, gdyż grozi to zmniejszeniem ochrony antykoncepcyjnej.