Pomyłka w stosowaniu tabletek Daylette

Witam W zeszla sobotę zapomniałam wziąć tabletki.Była to tabletka numer 20 z trzeciego rzędu daylette, w niedziele gdy o.18 miałam wziąć tabletke zobaczyłam, że ta z Soboty nie jest wzięta i natychmiast wzięłam obie 20 i 21 w poniedziałek rano współżylam z moim chłopakiem i skończył we mnie. Czy jest szansa ciąży? Ponieważ na.ulotce pisze by wziąć do końca białe tabletki i rozpocząć nowe opakowanie pomijając zielone tabletki tak zrobiłam, nowe opakowanie rozpoczelam w czwartek w tym tygodniu.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Zgodnie z informacją dla pacjentki, jeśli postąpiła Pani według instrukcji, ochrona przed ciążą zostanie zachowana.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Tomasz Budlewski

Tak naprawdę ciężko jest teraz coś ustalić. Ciąża jest możliwa. Prawdopodobieństwo jest raczej niskie. Ale nie można określać jako zerowe. Przy braku wystąpienia miesiączki Proszę udać się do ginekologa.

Milena Lubowicz

Jeżeli postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami producenta to ochrona antykoncepcyjna jest zachowana.
Pozdrawiam