Pomyłka w tabletkach antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam serdecznie, od 1,5 roku biorę tabletki Syndi-35. W czasie ostatniego opakowania zapomniałam przyjąć 10 tabletkę. Nie miałam ich przy sobie, dlatego wzięłam dopiero następną kolejnego dnia o normalnej porze. 5 dni później współżyłam z chłopakiem, jednak bez dodatkowego zabezpieczenia, bo całkiem zapomniałam o pominiętej tabletce. Wczoraj zaczęłam kolejne opakowanie bez robienia przerwy. Mam od wczoraj piekący ból w piersiach i zaczynam się obawiać, że mogę być w ciąży. Czy jest to możliwe?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mogę wykluczyć takiej możliwości gdyż pominiecie tabletki może spowodować zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej. Możliwe są także wahania hormonalne, które moga odpowiadać za wspomniane objawy.