Pończochy noszone po operacji żylaków

Witam, 14.10.2014 miałam operację żylaków prawej nogi , nosiłam pończochę tak jak chirurg zalecił 4 tyg w sumie 5 , obecnie od 3 dni zaobserwowałam, że mam opuchniętą kostkę i jak dotykam to trochę boli, więc od dwóch dni noszę ponownie pończochę i smaruję nogę żelem przeciwzakrzepowym, ale czy to wystarczy i co może być przyczyną - dodam ,że mam pracę cały czas w ruchu na nogach , rzadko siedzę . z góry dziękuje za odpowiedź

Witam serdecznie, kontrola lekarza leczącego wraz z usg dopplerowskim po 1 i 3 miesiącach od zabiegu jest sprawą podstawową. W przypadku pozostawienia niewydolnych żył, które po 3 miesiącach od zabiegu nie odzyskają swojej sprawności, sugeruję leczenie uzupełniające - skleroterapię piankową. Proszę stosować nadal kompresję, a jeżeli chodzi o leczenie zabiegowe - sugeruję nie zatrzymywać się w połowie drogi, gdyż szybko zaprzepaści Pani efekt uzyskany w drodze operacji. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog