Poniżanie i brak wsparcia ze strony rodziców

Kobieta 30 lat Witam mam poważny problem nie wiem czy ze sobą czy tylko z rodziną.Mam brata starszego od siebie ma 36 lat od 12 lat nie mieszka już z nami.Odkąd pamiętam zawsze byli tylko za nim,nie dali o nim złego słowa powiedzieć natomiast nade mną się cały czas znęcają,wyzywają mnie od najgorszych,że jestem nieudacznikiem życiowym,baranem,tępakiem jednym słowem nieużytecznym dzieckiem. Mieszkam cały czas z rodzicami bo nie stać mnie na mieszkanie.Nie mam już siły na nic.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Witam, warto zatelefonować na tzw. Niebieską Linię i uzyska pani kompetentną poradę prawną i psychologiczną. Może też pani zwrócić się po pomoc od razu do policji, zgłaszając przemoc psychiczną stosowaną przez rodziców od lat. Nikt nie ma prawa nas poniżać, jest to przestępstwo. Nie zgłaszając przestępstwa stajemy się" współwinni." Proszę się bronić i nie rezygnować z tego. Warto porozmawiać z psychoterapeutą, żeby zrozumieć powody, dla których dotąd kryła pani rodziców, a oni panią pomiatali oraz poznać możliwości wyzwolenia się i skutecznej obrony. Odwagi i powodzenia

Witam,
to bardzo przykre,gdy podobne słowa pochodzą od najbliższych,gdyż moga powodować w samej Tobie przekonanie o bezużyteczności i byciu "do niczego".Można wobec rodziców wyrazić jednak swój nastrój i zwyczajnie poinformować ich,że byłoby Ci miło usłyszeć cokolwiek pozytywnego na swój temat.Niezaleznie od tego proponuję,byś powierzyła tę sprawę specjaliście i zajęła się nią dla podniesienia samooceny zamiast tkwić w ciągłym cieniu brata.
Zachęcam i pozdrawiam.

Witam,

Proponuję udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie polecą Pani terapię grupową i/lub indywidualne wsparcie. Nauczy się Pani rozmawiać z rodzicami i reagować odpowiednio na ich zachowanie.
Jak wygląda to znęcanie? Może sprawa kwalifikuje się do zgłoszenia na policję?

Pozdrawiam