Poniżanie przez chłopaka, z którym mam dziecko

witam mam pytanie czy jesli chlopak z ktorym mam dziecko od 3 lat mnie poniza,,żuca obelgi w moim kierunku krzyczy na mnie nie pozwala mi sie wyslowic itd czy to jest przemoc psychiczna??/co moge z tym zrobic ja caly czas płace przez tego czlowieka

Witam

To o czym Pani pisze rzeczywiście może być określone jako przemoc psychiczna. Jednak na pytanie, co może Pani z tym zrobić, może odpowiedzieć dopiero osoba, która lepiej pozna Państwa sytuację, i z którą Pani bezpośrednio porozmawia, opisując swoje przeżycia i uczucia. Proszę skontaktować się z psychologiem. Specjalistę dla siebie znajdzie Pani np. w ośrodkach służby zdrowia, w stowarzyszeniach, np. takich, które pomagają kobietom lub rodzinom, w ośrodkach interwencji kryzysowej lub w gabinetach prywatnych.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Przemocą psychiczną nazywamy m.in poniżanie, obrażanie, manipulowanie , groźby czy szantaż. Sytuacja, którą Pani opisuje zdecydowanie nosi znamiona przemocy. Niestety porada internetowa na niewiele się tutaj zda.
Najlepiej będzie gdy uda się Pani do najbliższego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie uzyska Pani kompleksową pomoc.

Pozdrawiam
http://pracownia-terapii.pl