Poparzenie oka wrzącym olejem - co robić?

Mojemu synkowi (2 lata), kapnęła mała kropla oleju prosto z patelni do oka. Lekarz zapisał T*** i stwierdził, że wszystko jest w porządku, że oko się zagoi. Uszkodzeniu uległa spojówka. Dziecko ma zaczerwienione białko oka z jednej strony. Nie skarży się na ból, nie łzawi, jednak martwię się, bo nie jestem pewna, czy ta kropla oleju nie objęła także rogówki, przez co może mieć kłopoty ze wzrokiem(widzieć plamkę w kąciku). Takie małe dziecko nie powie mi, czy dobrze widzi. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam,

proszę się nie martwić i zaufać lekarzowi, który na pewno dobrze ocenił uszkodzenie w lampie szczelinowej. Niemniej jednak warto udać się z dzieckiem do kontroli po zużyciu kropli.
Z małymi dziećmi poniżej 3. roku życia jest też taki problem, że nie ma takiego wyboru leczenia, jak w przypadku dorosłych, gdyż używanie wielu kropli jest przeciwwskazane dla dzieci, krople T*** są tutaj wyjątkiem.

Pozdrawiam serdecznie