Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poparzenie skóry pokrzywą a wysypka

Witam. Poprzedniego dnia kolega wepchnął mnie w pokrzywy, a byłem w krótkich spodenkach. Wiadomo popiekło troche i tyle . Dziś nad ranem obudzilem się i czułem na nogach mrowienie. Potem bardzo mnie swędziały nogi aż do teraz. Dostałem wysypki w okolicach pachwin obok kolana i to bardzo swędzi. To może być coś związanego z tymi pokrzywami? Boje się, że to świerzb. Wiem co to za uczucie mieć świerzb bo już raz miałem z 3 lata temu.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Leczenie łysienia plackowatego

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeżeli chodzi o świąd w świerzbie to nasila się on szczególnie w nocy, po kąpieli na skutek rozgrzania i uczynnienia świerzbowców. Zwykle występuje na pośladkach, w okolicy nadgarstków i na bocznych powierzchniach palców, w naturalnych fałdach skóry, w okolicach pępka, narządów płciowych. Prawdopodobnie obecna wysypka nie jest z nim związana a raczej z reakcja alergiczna na wspomniana pokrzywę lub inne ziele, które rosło w tym miejscu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Jolanta Miernicka
Lek. Jolanta Miernicka Dermatolog

Witam.
Wysypka jest związana z poparzeniem pokrzywami, i może się objawiać świądem. Nie jest to świerzb.

Witam,
świerzb to wątpliwa diagnoza. Proszę zastosować:
1. cetalergin 3x1tabl
2.hydrocortison krem 2xdziennie na zmiany.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy