Poparzenie skóry pokrzywą a wysypka

Witam. Poprzedniego dnia kolega wepchnął mnie w pokrzywy, a byłem w krótkich spodenkach. Wiadomo popiekło troche i tyle . Dziś nad ranem obudzilem się i czułem na nogach mrowienie. Potem bardzo mnie swędziały nogi aż do teraz. Dostałem wysypki w okolicach pachwin obok kolana i to bardzo swędzi. To może być coś związanego z tymi pokrzywami? Boje się, że to świerzb. Wiem co to za uczucie mieć świerzb bo już raz miałem z 3 lata temu.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli chodzi o świąd w świerzbie to nasila się on szczególnie w nocy, po kąpieli na skutek rozgrzania i uczynnienia świerzbowców. Zwykle występuje na pośladkach, w okolicy nadgarstków i na bocznych powierzchniach palców, w naturalnych fałdach skóry, w okolicach pępka, narządów płciowych. Prawdopodobnie obecna wysypka nie jest z nim związana a raczej z reakcja alergiczna na wspomniana pokrzywę lub inne ziele, które rosło w tym miejscu.