Popicie tabletki antykoncepcyjnej sokiem grejfrutowym a obniżenie ochrony i konieczność przyjęcia tabletki 72h po

Witam, przedwczoraj popiłam tabletke antykoncepcyjną łykiem soku grejfrutowego z kartonika, około 2 h wczesniej wypiłam około pół szklanki. Tego samego dnia odbywałam stosunek przerywany ze swoim chłopakiem. Wyczytałam przed chwilą na internecie że sok grejfrutowy może obniżyć działanie tabletek. Czy w związku tym powinnam udać się do lekarza po tabletkę ,którą bierze sie do 72h po stosunku czy to przesada?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Myślę, że nie ma takiej potrzeby. Można po prostu przyjąć dziś dodatkowo jedna tabletkę teraz i kolejna o stałej porze.