Poprawa cery trądzikowej i 33 dzień cyklu bez okresu a możliwość ciąży

Witam, mam 21 lat, miesiączkuje od 7 lat, cykle nieregularne 30-36 dni. Odkąd zaczęłam współżycie cykle unormowały się i okres występował po 31 dniach. Aktualnie mam obawy co do ciąży, kochałam się z partnerem w 20-stym dniu cyklu, ale z prezerwatywą i wszystko było ok, nie pękła ani nie stało się nic innego niepokojącego. Moje obawy wynikają z nagłej poprawy mojej trądzikowej cery i tego że jestem już w 33 dniu a okresu nie ma. Czy mogę być w ciązy? Robiłam test w 31 dni i był negatywny.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Test ciążowy jest wiarygodny po upływie 14 dni od daty stosunku. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.