Poproszę o komentarz mojego wyniku

Dzień dobry. Wątroba o objawach intensywnego stłuszczenia, z ogniskami przebudowy okołopęcherzykowo. Nerki z licznymi odbiciami przybrodawkowymi, bez cech poszerzenia UKMów. Pęcherz moczowy gładkościenny, wypełniony do 660 ml, po mikcji zalega 70 ml, prostata powiekszona do wymiarów ok. 47*37*42 mm, niejednorodna. Dziękuje

ponad rok temu

Analizuję Pana badanie:

- Wątroba o objawach intensywnego stłuszczenia, z ogniskami przebudowy okołopęcherzykowo - może to sugerować marskość wątroby, np. wskutek nadużywaniu alkoholu, zapaleń wątroby. Aby postawić rozpoznanie na 100%, trzeba by wykonać biopsję.
- Nerki z licznymi odbiciami przybrodawkowymi, bez cech poszerzenia UKMów (układ kielichowo-miedniczkowy) - nerki bez istotnych zmian.
- Pęcherz moczowy gładkościenny, wypełniony do 660ml, po mikcji zalega 70 ml - pęcherz niezmieniony chorobowo. Zaleganie moczu powyżej 100 ml (lub gdy towarzyszą mu nawracajace zakażenia układu moczowego) jest stanem niekorzystnym, wymagającym dalszej diagnostyki.
- prostata powiekszona do wymiarów ok. 47*37*42 mm, niejednorodna - prostata jest nieznacznie powiekszona. Może wymagać dalszej diagnostyki w celu wykluczenia nowotworu lub łagodnego przerostu prostaty.