Poprzeczne pasy na paznokciach

Witam, mam problem z przebarwiającymi się paznokciami - występują na nich sine poprzeczne pasy. Co mogą oznaczać te przebarwienia?

Jan ZajÄc

Witam. Zmiany takie nie są charakterystyczne dla żadnej jednostki chorobowej. Jeśli nie towarzyszą im inne objawy same w sobie nie są powodem do niepokoju. W razie wątpliwości może Pan skonsultować się z dermatologiem, który oceni to swoim okiem i zasugeruje odpowiednie preparaty do pielęgnacji paznokci.