Popsuty ząb pod mostem

Witam mam pytanie mam założony mostek na stałe z przodu w tej chwili w mostku po 20 latach zepsuł mi się stały ząb jak można ściągnąć ten mostek nie uszkadzajac innych zębów w mostku które są zdrowe. Proszę o pilną odpowiedz na mejla z góry dziękuje

pozdrawiam

Dr n. med. Ewa Czajkowska

Do protetyka należy ocena czy mostek nadal może funkcjonować. Teoretycznie jest szansa zbijakiem protetycznym zdjąć mostek, wyleczyć zęby i ponownie zacementować mostek. W teorii wygląda czasami to inaczej niż w praktyce bo może dziąsła się obniżyły i szyjki odsłoniły i wtedy konieczna nowa praca protetyczne.

Po piewsze nie da się sciągnąć mostu nie uszkadzając go , po drugie 20 letni most i tak należałoby zrobić jeszcze raz (trwałość bilogiczna takiego uzupełnienia to 10-15 lat max) , po trzecie jak most dałoby się zdjąć w całości i ocena jego szczelności byłaby pozytywna to i tak odbudowa zniszczonego zęba nie pasowałaby do starego mostu i szybko doszłoby do próchnicy wtórnej