Popuszczanie kału u dziecka

moja corka popuszcza bezwiednie od 3 tygodni kał .. od drugiego roku zycia nigdy jej się nie przytrafilo popuscic ani moczu a tym bardziej kalu nawet w nocy budzi się i woła .. ma teraz 6 lat za miesiąc .. i nagle taka przypadlosc proszę o pomoc co z tym robic jak ten problem rozwiazac ... staramy na razie polubownie ze nic się nie stało ze jest po prostu chora i ze jej przejdzie no ale nie widać zadnej poprawy co dziennie to samo mimo ze zwracamy jej uwagę by chodzila do wc co godzinke

Milena Lubowicz

Czy występują jeszcze jakieś objawy? Takie dolegliwości mogą mieć podłoże zarówno organiczne jak i psychogenne. Może dziewczynka miała w ostatnim czasie jakieś nie przyjemne sytuacje, które w ten sposób odreagowuje? Nie należy jednak tego bagatelizować i proszę skontaktować się z pediatrą, który dziecko zbada i oceni czy jest powód do niepokoju.
Pozdrawiam