Popuszczanie moczu w nocy

Mam 14 i czasem w nocy zdarza mi sie upuścić mocz od czego to zalezy i jak z tym sobie radzić ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jedną z wielu przyczyn może być: nadwaga,alkohol, kofeina, napoje gazowane, mleko, cytrusy, czekolada czy też ostre przyprawy należą do pokarmów drażniących pęcherz. Nie wolno ograniczać napoi i nie wolno palić papierosów(Nie wiem czy palisz). NTM (NieTrzymanieMoczu)może być objawem nieprawidłowej czynności pęcherza, zwieracza czy też cewki moczowej.Inne przyczyny to infekcja,zaparcia,zwiotczenie mięśni czy też kamica układu moczowego.Leczenie należy rozpocząć od ćwiczeń mięśni zwieracza(ćwiczenia Kegla)Dalej leczenie farmakologiczne przez zastosowanie leku antycholinergicznego,również leki hormonalne czy też leki przeciwdepresyjne.W ostateczności leczenie chirurgiczne (od metod miniinwazyjnych do klasycznych,jest tych metod b.wiele)Należy udać się do urologa,który zadecyduje jakie podjąć leczenie.(na podstawie badań i wywiadu).Leki jakie są stosowane są na receptę,we własnym zakresie można stosować tylko ćwiczenia Kegla.Powodzenia