Poradźcie co zrobić, żeby schudnąć i mieć płaski brzuch?

Witam. Chciałbym dostać odpowiednią dla mnie dietę, gdyż nie czuję się dobrze ze swoją wagą. Mam 16 lat,ważę 100 kg, przy wzroście 175cm. W mojej rodzinie występuje otyłość. Nie kontaktowałam się z lekarzem w tej sprawie, nie mam ustalonego jadłospisu, ale żywności tuczącej staram się unikać. Nie choruje na żadne choroby. Chodzę na siłownię 3 razy w tygodniu na godzinę. Proszę o pomoc!
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Przy obecnej masie ciała, wzroście i wieku, nie powinnaś podejmować odchudzania na własną rękę.
Najlepiej gdybyś przebywała pod opieką lekarza i dietetyka.
Koniecznie udaj się na konsultację lekarską.
Trzeba sprawdzić z czego wynika nadmierna masa ciała.
Niezbędne będzie wykonanie badań kontrolnych.
Zapoznaj się proszę z Piramidą Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci i postaraj się porównać swój jadłospis do zaleceń.
Porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami.

Pozdrawiam