Poranne charczenie w płucach u chłopaka, który pali papierosy

Witam :-) mój chłopak jak wstaje rano strasznie mu charczy coś w płucach, był z tym u lekarza rodzinnego. Osluchowo wszystko dobrze, miał zaczerwienienie gardło i przepisał mu płukanie na gardło oraz jakieś psiukanie. Czy od tego może mu te charczenie w płucach zniknąć? Czy to może świadczyć o jakiejś poważnej chorobie? Czy powinien iść się skonsultować z innym lekarzem? Dodam że ma 21 lat i pali papierosy. Martwię się. Proszę o odpowiedź i dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli Pani Partner pali papierosy wspomniane charczenie jest wynikiem nagromadzenia się wydzieliny. Leki zaordynowane mogą okazać się pomocne, choć aby pozbyć się tego problemu warto rzucić palenie.