Poranne mdłości a ciąża.

Zadałam Pani wcześniej pytanie, że kochaliśmy się z mężem w pierwszym dniu cyklu, który trwał 4 dni. Miesiączki mam raczej regularne. Dzień opóźnienia, o dzień za wcześniej, tak jak napisałam wcześniej gdzieś po 8 dniach zaczęły mnie boleć piesi i wylatuje mi z nich woda, tak jak mleczny płyn.

Odpowiedziała mi Pani, że to raczej niemożliwe, że jestem w ciąży, lecz w dzisiejszym dniu zaczęły mi się ranne mdłości. Miesiączka mi się zaczęła 28 marca, ja podejrzewam, że to jednak ciąża, skoro mam poranne mdłości.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
Poranne mdłości, ból i obrzmienie piersi, rzeczywiście mogą występować w ciąży, jednak nie dają podstawy do jej rozpoznania. W poprzedniej odpowiedzi zaproponowałam wykonanie testu ciążowego. Ponawiam moją propozycję. Jeśli jakimś trafem rzeczywiście jest Pani w ciąży wynik testu powinien być dodatni. Tak czy inaczej nie ominie Pani wizyta u ginekologa, gdyż aby móc rozpoznać ciążę maciczną trzeba uwidocznić echo zarodka z bijącym sercem w jamie macicy. Niezależnie od wyniku testu proszę niezwłocznie zgłosić się do lekarza - rodzinnego lub ginekologa w celu dokładnego zbadania, wdrożenia potrzebnej diagnostyki i ewentualnego leczenia. Nie może Pani oczekiwać, bym przez Internet, bez możliwości zbadania, rozpoznała Pani ciążę. Musi Pani sama przedsięwziąć kroki ku temu. Polecam artykuł w naszym portalu o objawach ciąży.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.