Poranne problemy ze wzrokiem

Witam.

Od kilku lat zdarza mi się tylko w godzinach porannych, że przez prawe oko widzę jakby za mgłą, przecieram wówczas oko i to mija, ale trwa to około godziny. Byłam u okulistki, robiłam badanie dna oka i było wszystko w porządku, dowiedziałam się jedynie, że jestem krótkowidzem i mam nosić okulary, lewe oko- 0,5 a prawe -0,75. Mam niskie ciśnienie krwi i anemię, czy to może mieć związek z tymi zaburzeniami? Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania? Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Opisana dolegliwość jest niespecyficzna i nie wskazuje na żadną konkretną jednostkę chorobową. Zwłaszcza jeżeli w ocenie dna oka i w badaniu w lampie szczelinowej nie było odchyleń. Proponowałabym pomiar ciśnienia tętniczego na obu kończynach górnych i okresową kontrolę u okulisty. Jeżeli dołączą się jakieś dodatkowe niepokojące objawy lub taka mgła nie będzie samoistnie ustępować będzie trzeba rozważyć wskazania do bardziej specjalistycznej diagnostyki.

Tutaj znajdzie Pani artykuł na temat objawów jaskry.

Serdecznie pozdrawiam!