Poranny ból klatki piersiowej a naciągnięcie mięśni

Od 2 miesięcy pojawił mi się w klatce piersiowej w górnej części ból. Występuje on prawie zawsze rano po wstaniu, czasami jest silniejszy a czasem prawie go nie czuć. Wieczorem prawie go nie czuć, wydaje mi się, że pojawił się po tym jak nosiłem skrzynki z drewnem. Czy możliwe, że to jest tylko jakieś naciągnięcie mięśni? Trwa to dosyć długo.Przy ćwiczeniu pompek czuję po kilku ból, podobnie przy pływaniu żabką, ale na przykład przy kraulu w ogóle.Czy przeczekać jeszcze czy udać się do lekarza?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Bandażowanie kłosowe przedramienia

Witam,
Jeśli ból utrzymuje się od dwóch miesięcy wskazana jest wizyta u lekarza. Myślę że warto udać się do lekarza rodzinnego, który zapewne wykona podstawowe badania (ekg, rtg klatki piersiowej) i zdecyduje o optymalnym postępowaniu.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

samo naciagniecie powinno sie zregenerować do 6 tygodni jesli oczywiscie nie przeciązał Pan za bardzo kręgosłupa. Jeśli nadal jednak boli to warto udać sie do lekarza by zrobić RTG żeby wykluczyć poważniejszy uraz , ewentualnie pomyśleć o rehabilitacji leczniczej która przyspieszy regenerację i wyeliminuje ból.
Takie zabiegi można wykonać np w Centrum Rehabilitacji AMED ul.ceglana 67c w Katowicach
pozdrawiam
Marcin Koncewicz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy