Poranny ból podbrzusza i nabrzmiałe piersi

Witam, Od tygodnia codziennie rano boli mnie podbrzusze - ból jak przed okresem. Kiedy oddam mocz ból znika. Piersi zrobiły się pełniejsze i troszkę pobolewają. Bardziej interesuje mnie ból brzucha ponieważ w zeszłym miesiącu strasznie napuchły mi piersi ale przyszła miesiączka i wróciły do stanu normalnego. Dlatego nie biorę ich zmian za oznakę ciąży. Do miesiączki zostały mi 2 tygodnie. Czekam na odpowiedz, A.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy są dość mało charakterystyczne i mogą mieć wiele przyczyn. Jeśli jednak dolegliwości bólowe ustępują wraz z oddaniem moczu ból najpewniej ma związek z patologią układu moczowego. Wskazane jest zatem wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, w tym przede wszystkim analizy moczu. Jeśli prawdopodobna jest ciąża sugeruję także wykonanie testu ciążowego.