Porażenie mózgowe a bóle głowy

Mam 19 lat . Mam ból z tyłu głowy(z lewej strony ) miałem rożne badania z krwi i wszystko dobrze (ale nie miałem tomografu głowy)i też boli mnie ucho i mam od urodzenia dziecięce porażenie mózgowe i teraz jak chodzę z bólem głowy do lekarza to mówią że ból głowy jest od choroby od urodzenia i bólu ucha(lewego) . I moje pytanie brzmi czy ból głowy z tyłu na całej długości (od szyi prawie do czoła )może być spowodowany bólem ucha i niepełnosprawnością?

Oczywiście dolegliwości promieniujące od szyi do od ok ucha mogą być spowodowane zespołem bólowym wskutek ucisku korzeni w odc.szyjnym kręgosłupa -to w postaciach PCI ( mózgowego porażenia dziecięcego)w których dochodzi to wtórnego skrzywienia kręgosłupa.
Trzeba znać sytuację kliniczną innymi słowy zbadać pacjenta neurologicznie ,a po wykluczeniu podłoża neurologicznego ewentualnie pogłębić diagnostykę według zaleceń lekarza.

pozdrawiam ciepło