Porażenie połowy krtani po usunięciu ropnia

Mam pytanie jestem po operacji usuniecia ropnia umiejscowionego w gardle po tym zabiegu mam porazenie prawej polowy krtani bardzo ciezko i cicho mowie, ćwiczenia z logopeda nic nie daja jest rok po zabiegu ja mam 30 lat strasznie ciezko mi z tym zyć jestem zalamana zyje nadzieja ze da sie to jakos operacyjnie naprawic dlatego chce zapytac czy jest jakas Klinika która zajmuje się naprawa tego typu rzeczy???
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Nie znając dokładnej historii choroby ciężko jest coś powiedzieć. Skoro Pani mówi (nawet cicho) to nerw najprawdopodobniej nie został uszkodzony. Konieczna jest długotrwała rehabilitacja foniatryczna.

0

Proszę skontaktować się z foniatrą, warto wykonać videoskopię krtani żeby stwierdzić co się dzieje na poziomie fałdów głosowych. Foniatra zajmuje się zaburzeniami głosu, więc na pewno znajdzie sposób żeby Pani pomóc.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty