Porażenie strun głosowych po wycięciu tarczycy

w 2002 r. miałam usuwaną tarczycę wraz z węzłami chłonnymi, w czasie zabiegu porażono struny głosowe, do 2006 r. miałam rurkę, aktualnie działa jedna struna, druga jest nieruchoma. Glos jest strasznie zachrypniety i cichy, co jest bardzo uciazliwe. Szczegolnie w zyciu codziennym. Lekarz twierdzi ze mozna cos zrobic, aby glos wrocil choc troche do normy jakies naciecia?operacje?, ale na tym zakonczyl i nie wrocil do tematu ogolnie nie starał sie pomoc. Czy są jakieś metody na rekonstrukcję,napraw

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Istnieją metody mogące poprawić mowę i jej jakość. Konieczne jest jednak w tym momencie poznanie dokładnego przebiegu ''choroby''. Sugerowałbym zgłosić się do laryngologa.