Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poród siłami natury a niezrośnięcie łuku kręgu L-5

Witam! Czy mogę w przyszłości rodzić siłami natury, jeśli mam niezrośnięcie łuku kręgu L-5 i dwa razy w roku mam poważne problemy z promieniującymi bólami od kręgosłupa aż do stopy? Nie mogę wtedy wstać z łóżka przez 2 dni. Chodzę też 2 razy w roku na zabiegi fizykalne uśmierzające ból, które mam zlecane od lekarza rehabilitacji. Czy ma to jakiś wpływ na akcje porodową i skurcze parte? Z góry dziękuje za odpowiedz.

ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Przeciwwskazaniem do porodu siłami natury jest tzw. niewspółmierność główkowo-miednicowa tzn. dysproporcja między wymiarami główki płodu a wymiarami miednicy, zarówno zewnętrznymi – mierzonymi przez położną miednicomierzem, jak i dostępnymi w badaniu przez pochwę lub ocenianymi w USG – wymiarami wewnętrznymi. Jeżeli te pomiary nie odbiegają od normy, poród siłami natury jest możliwy. Nie istnieją więc w Pani przypadku przeciwwskazania położnicze, jeżeli problem dotyczy wyłącznie niezamknięcia łuku kręgu L5. Warto jednak zwrócić się z prośbą o konsultację do neurologa i ortopedy, gdyż możliwe jest, że poród naturalny może w tym przypadku grozić zaostrzeniem istniejącego schorzenia.

Specjalista ginekolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy