Poród siłami natury a operacja plastyczna krocza

Witam, czy kobieta po porodzie siłami natury wymaga operacji plastycznej krocza? Rodziłam 2 razy bez nacinania lub pęknięcia krocza. Nie czuję różnicy w wielkości, ale nurtuje mnie te temat. Chętnie poddałabym się operacji, ale nie wiem czy jest sens. Ile kobiet tyle opinii, dlatego postanowiłam zapytać lekarza. Mój ginekolog uważa że wszystko ok, mój mąż również. Ale jak to jest naprawdę? Ja chętnie bym się zoperowała dla zaspokojenie swojej obawy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z całą pewnością nie jest to tak aby kobieta po porodzie siłami natury WYMAGAŁA operacji plastycznej. Oczywiście czasami może zachodzić taka potrzeba nie mniej jednak stwierdzenie....,,Mój ginekolog uważa że wszystko ok, mój mąż również'' mówi samo za siebie. Nie ma takiej konieczności.

Szanowna Pani celowość operacji plastycznych w obrębie sromu i pochwy określa lekarz prowadzący / konieczne zbadanie pacjentki i ocena konieczności wykonania zabiegu/ oczywiście po konsultacji z pacjentką.