Poronienia a niedoczynność tarczycy
Mam pytanie odnośnie poronien (w moim wypadku dwukrotnych) a badaniami które teraz musiałabym zrobić. 5.09. miałam ostatnie poronienie (9tc). Mam 30 lat, niedoczynnośc tarczycy, która mam pod kontrolą. CMV-IGG 150. TOXO- ujemny. morf, krea, bad. ogólne moczu, biochemia- w normie. Czy juz musimy udac się do por genetycznej, czy sa jeszcze jakieś możliwości zbadania przyczyn naszego "pecha"( chlamydia? ) Bardzo prosze o wskazanie badań które powinnam jeszcze zrobić. Pozdrawiam i dziękuje.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Dobrze kontrolowana równowaga hormonalna gruczołu tarczowego jest kluczowa jako możliwość utrzymania ciąży. Pozostałe badania jakie Pani wykonała także nie wpływają na donoszenie ciazy, jeżeli oczywiście są w normie. Przeciwciała IgG dla CMV świadczą o przebytym zakażeniu.Proponuję zapoznać się ztym atykułem wnoszącym o możliwych przyczynach poronień
jeżeli tarczycę masz pod kontrolą to nie ma wpływu .Myślę , że po
3 poronieniu ,są dopiero badania genetyczne. Dla pani powinien dać
ginekolog , dla męża lekarz pierwszego kontaktu do poradni genety-
cznej