Poronienia a niedoczynność tarczycy

Mam pytanie odnośnie poronien (w moim wypadku dwukrotnych) a badaniami które teraz musiałabym zrobić. 5.09. miałam ostatnie poronienie (9tc). Mam 30 lat, niedoczynnośc tarczycy, która mam pod kontrolą. CMV-IGG 150. TOXO- ujemny. morf, krea, bad. ogólne moczu, biochemia- w normie. Czy juz musimy udac się do por genetycznej, czy sa jeszcze jakieś możliwości zbadania przyczyn naszego "pecha"( chlamydia? ) Bardzo prosze o wskazanie badań które powinnam jeszcze zrobić. Pozdrawiam i dziękuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dobrze kontrolowana równowaga hormonalna gruczołu tarczowego jest kluczowa jako możliwość utrzymania ciąży. Pozostałe badania jakie Pani wykonała także nie wpływają na donoszenie ciazy, jeżeli oczywiście są w normie. Przeciwciała IgG dla CMV świadczą o przebytym zakażeniu.Proponuję zapoznać się ztym atykułem wnoszącym o możliwych przyczynach poronień

jeżeli tarczycę masz pod kontrolą to nie ma wpływu .Myślę , że po
3 poronieniu ,są dopiero badania genetyczne. Dla pani powinien dać
ginekolog , dla męża lekarz pierwszego kontaktu do poradni genety-
cznej