Poronienie a brak krwawienia

Mam 26 lat, 23 kwietnia miałam zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy, gdyż ciąża obumarła. Lekarz, który wykonywał zabieg powiedział, że krwawienie może sie utrzymywać do 7 dniu. Natomiast po wyjściu ze szpitala na nastepny dzień krwawienie ustąpiło i do do dnia dzisiejszego go nie ma. Za to zaczęło boleć mnie podbrzusze.

Czy to wszystko jest normalne, trochę się boję?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli bólowi nie towarzyszy gorączka, cuchnące upławy czy wyraźne osłabienie (objawy zapalenia błony śluzowej macicy), to nie musi Pani się niepokoić. Krwawienie może się jeszcze pojawić, ale nie musi, ból natomiast powinien stopniowo ustępować. W razie gdyby ból się nasilał i/lub pojawiły się dodatkowo inne objawy (jak wyżej), proszę zgłosić się do swojego lekarza lub na izbę przyjęć oddziału ginekologicznego.
Pozdrawiam serdecznie!