Poronienie a dalsze starania

Chciałabym się dowiedzieć, kiedy możemy starać się o dzidziusia? Tydzień temu miałam wykonywany zabieg wyłyżeczkowania i od tego czasu kochaliśmy się z mężem raz i się nie zabezpieczyliśmy.

Czy jest możliwość, że jestem w ciąży, czy to nie jest za wcześnie żebyśmy już próbowali? Boję się, że tylko znów się skończy tak samo jak wcześniej.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Przykro mi z powodu Państwa straty. Pierwsza owulacja ma miejsce zwykle między 2 a 4 tygodnie po zakończeniu krwawienia związanego z poronieniem (także jeśli konieczne było łyżeczkowanie). Szansa, że w wyniku opisanego przez Panią zbliżenia doszło do zapłodnienia, jest więc nieduża. Zwykle zaleca się odczekanie ze staraniami po poronieniu co najmniej 2-3 regularnych cykli. W tym czasie organizm (a nieraz i psychika) ma szansę zregenerować się w pełni.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!