Poronienie a test ciążowy pozytywny

Witam, poronilam cize 16 listopada w okolo 4 tyg. Wczoraj robilam sobie test ciazowy i wychodzi mi caly czas pozytywny mimo ze od 2 dni mam plamienia a dzisiaj krwawienie. Czy to normalne ze test ciazowy po tak wczesnym poronieniu utrzymuje sie pozytywny?

Milena Lubowicz

W takim przypadku wynik testu domowego z moczu nie jest precyzyjny. Proponuję wykonać poziom BhCG z krwi, gdyby był dodatni, proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam