Poronienie i wyłyżeczkowanie. Czy bóle brzucha to normalne po zabiegu?

Witam,
mam 24 lata, pięć dni temu przeszłam wyłyżeczkowanie, dostałam jakieś dwie kroplówki. Przez pierwsze dwa dni po kroplówkach dobrze się czułam fizycznie, ale od trzeciego dnia zaczął mnie boleć brzuch i w krzyżu. Nie wiem czy jest to normalne? Nie mam gorączki ani stanu podgorączkowego. Jedyne co mi doskwiera to ten ból.

Poza tym w sierpniu zeszłego roku została wykryta u mnie Endometrioza, która została usunięta, lekarz zalecił mi, żebym zaszła w ciążę. Po 3 miesiącach starań udało się, a teraz poronienie. Martwię się, że świństwo, które miałam wcześniej, na nowo urośnie i nie będę mogła już mieć dzieci.
Lekarz powiedział mi, że za trzy miesiące będę mogła się na nowo starać o dziecko. Czy to nie za szybko?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
To, że zaszła Pani w ciążę, dobrze rokuje- jest Pani płodna, pomimo zdiagnozowania u Pani endometriozy. Zazwyczaj po poronieniu zaleca się odczekać przynajmniej 2-3 cykle ze staraniami o dziecko. Może Pani więc jak najbardziej trzymać się zalecenia swojego lekarza. Ból, który Pani obecnie odczuwa, może być spowodowany skurczami macicy, która jeszcze ma prawo się oczyszczać (do dwóch tygodni może Pani też w związku z tym niezbyt obficie krwawić z dróg rodnych). Jeśli pojawi się gorączka i/lub ból stanie się bardzo silny, konieczna będzie jednak kontrola lekarska.
Pozdrawiam serdecznie!