poroniłam

Poroniłam w 6 tyg. Jajo miało ok 5 mm. Po 3 tygodniach krwawienia udałam się do lekarza, bo zaniepokoiło mnie to iż nadal krwawię. Lekarz wykonał usg. Na usg endometrium niejednorodne szer 10 mm itd. i kazał oznaczyć znów bhcg, natomiast lekarz prowadzący dał mi skierowanie na łyżeczkowanie.

Nie przestałam krwawić, więc udałam się dziś do szpitala z wykonanym badaniem bhcg 7.32 po 23 dniach krwawienia i lekarz, który wykonywał wcześniejsze usg odesłał mnie do domu mówiąc, że nie ma potrzeby wykonywać łyżeczkowania, nie zrobił usg.
Niepokoję się, bo prof., który mnie prowadzi stwierdził, że trzeba wykonać łyż. jeśli nie przestanę krwawić, a 2 lekarz na podstawie hcg odesłał mnie do domu.
Przez dwa dni słabiej plamiłam ale nadal krwawienie jest. Miesiączki mam co 25, 26 dni. Więc skoro poronienie zaczęło się 20 grudnia, a jest 12 stycznia, więc może to przy okazji miesiączka?
Oto bghcg - 17 listopad 495 dzień przed poronieniem19 grudzień 444 29 grudzień 358 11 styczeń 7.32.
Co dalej? Czy to się wyczyści samo skoro już krwawię tak długo? Może powinnam mieć zabieg? Czy tak niskie bhcg jest podstawą do nie wykonywania zabiegu? Co mam robić? Lekarz od usg kazał przyjść za miesiąc z powtórzonym bhcg.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Teoretycznie, krwawienie przy poronieniu nie powinno trwać dłużej niż 2 tygodnie. Jeśli jednak jest ono już bardzo niewielkie, czuje się Pani dobrze, a stężenie betaHCG we krwi wyraźnie spada (a tak wynika z Pani opisu), to myślę, że należy trzymać się zaleceń lekarza, który oceniał Panią jako ostatni. Z pewnością nie jest to miesiączka, ponieważ ta pojawi się dopiero po owulacji, która z kolei nie może wystąpić przed spadkiem stężenia betaHCG prawie do zera.
Jak już pisałam, owulacja pojawia się średnio po 2-4 tygodniach po ZAKOŃCZENIU poronienia (czyli po skończonym krwawieniu związanym z poronieniem), miesiączka natomiast- mniej więcej 2 tygodnie później.
Pozdrawiam serdecznie!