Poroniłam. Czemu nie mam miesiączki?

Witam. Jakiś miesiąc temu poroniłam, byłam u ginekologa, który przepisał mi tabletki. Miałam je brać przez dwa tygodnie, to były tabletki na oczyszczenie. Skończyłam je brać jakiś tydzień przed końcem maja. Do dzisiaj nie mam miesiączki, która pojawiała się zazwyczaj 15.  Zawsze miałam regularną miesiączkę, nigdy mi się nie spóźniała. Ponadto mam silne bóle brzucha, czasami są nie do wytrzymania. Podczas współżycia z moim partnerem ból jest ogromny. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, w ciąży być nie powinnam, ponieważ wykonałam 3 testy i były negatywne.

Proszę o pomoc, nie wiem, co może mi być. Czy to coś poważnego? Dodam jeszcze, że często siusiam.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Zaburzenia cyklu miesięcznego, w tym nieregularne miesiączki i ich brak, występują z różnym nasileniem u różnych kobiet po poronieniu. Przyjmuje się, że miesiączka powinna wystąpić do pół roku po utracie ciąży. Tak więc jej brak nie jest niczym niepokojącym.

Bardziej niepokojące są dolegliwości bólowe. Proponowałbym zgłosić się z tym problemem do ginekologa. Należy wykonać badanie ginekologiczne i ocenić narząd rodny ultrasonograficznie. Do tego czasu proszę zachować wstrzemięźliwość seksualną.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.