Porzucenie przed ślubem

Witam. Po 4 latach związku- mieszkania razem, 9 miesięcy przed ślubem gdzie wszystko było już zaplanowane zostałam porzucona. Przez mężczyznę którego kocham najbardziej na świecie. Stwierdził, że mnie nie kocha. Że zastanawiał się nad tym od kilku miesięcy i że nie może mnie dłużej oszukiwać. Co dziwne, wcześniej żyliśmy razem i nic nie wskazywało na brak miłości... Ostatnio miał bardzo dużo pracy, ma problemy z akceptacją siebie i żywieniem... Nikt Go nie poznaje... Czy to możliwe że uciekł?

Witam,

Myślę, że znalazła się Pani w trudnej sytuacji, która może budzić wiele uczuć.
Jest wiele czynników, które wpływają na podjęcie decyzji o nagłym porzuceniu partnera, drugiej osobie ciężko zrozumieć co się tak naprawdę stało, co było tego przyczyną? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.
Rozumiem, że na razie jest Pani w szoku i trudno jest Pani uwierzyć w to co się stało.
Może warto w tym momencie zająć się sobą i pomyśleć o terapii?

Niektóre zaburzenia mogą objawiać się w ten sposób. Możliwe jest jednak, że wynika to z relacji, a nie innych przyczyn. Niezależnie od tego, zachęcam do spotkania z psychologiem, który pomoże Pani zrozumieć i przepracować uczucia, poradzić sobie ze stratą, patrzeć w przyszłość i budować bliskie relacje interpersonalne.