Posiadanie chromosomu XYY a trudności w nauce

Dzień dobry. Piszę z prośbą o ujawnienie możliwych, pewnych naukowo konsekwencji wynikających z posiadania chromosomu Y(XYY). Niestety jestem szczęśliwym posiadaczem tego syndromu. Przez całe życie czułem się inny i teraz już wiem dlaczego. Kończę studia a i tak czuję się głupi. Bujam w obłokach, na siłę staram się słuchać osób, które do mnie mówią. Wiem że mam bardziej rozwiniętą prawą półkulę a moja lewa półkula zalana jest testosteronem. Proszę o fachowe wyjaśnienie tego zjawiska i wskazówki.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Przyjaźń z eks

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zespół XYY nazywany inaczej zespołem Jacobs'a w rzeczywistości może powodować nieznaczne upośledzenie umysłowe. Ważne jest iż może ale nie musi. Kończy Pan studia więc deficyty muszą być w Pana przypadku minimalne. Zespól ten powstaje , nie jako wada genetyczna dziedziczona po rodzicach a jako przypadkowe zjawisko w momencie tworzenia się męskiej gamety. Często pojawiają się doniesienia o nadmiernej pobudliwości i agresji, która może okazywać się niebezpieczna dla danego osobnika i jego otoczenia. W Pana przypadku jednak sytuacja jest inna. Trudno mówić tu o leczeniu. Jeżeli chodzi o wskazówki to okresowe bujanie w obłokach i chęć akceptacji u innych to pragnienie większości ludzi więc nie należy tego traktować jako objaw choroby.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Dzień Dobry Panu,

Spodobało mi się, jak Pan napisał, że Jest Pan "szczęśliwym posiadaczem tego syndromu", co wskazuje na Pana dystans do samego siebie i podejście do tego deficytu chromosomalnego.

Będąc tego świadomym, może Pan sięgać po skuteczne i pomocne rozwiązania.

Życzę Panu tego, czego najbardziej potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty