Pośrodkowa przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego

Interpretacja MR kręgosłupa lędźwiowego 2/2 Na poziomie L5/S1 widoczna jest pośrodkowa przepuklina ekstruzja krążka m/k uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego; wypukla się ona do światła kanału kręgowegona głębokość 0,7cm. Wysokość krążka m/k L5/S1 jest nieco obniżona. Krążki między kręgowe na obu wymienionych poziomach wykazują obniżenie sygnału w obrazach T2-zależnych-cecha dehydratacji procesu degeneracyjnego. Na powierzchniach nośnych trzonów kręgowych są drobne guzki Schmorla.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy opisywane w badaniu są wynikiem długotrwałego procesu zwyrodnieniowego. Z pewnością mogą powodować ból i parestezje. Proponuje konsultację z neurochirurgiem. Nie wykluczone iż konieczne będzie zabieg operacyjny.